YATRA DROMENCA

yd_www

 

GALERIA FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ MACIEJA BYCZKOWSKIEGO

Magiczna sztuka nomadów z całego świata w obiektywie podróżnika i artysty fotografa Macieja Byczkowskiego. Autor portretuje cygańskich twórców, ich codzienne życie a także chwile podczas występów na scenie.

Galeria Yatra Dromenca jest wyjątkowym przedstawieniem niezwykłej wrażliwości kultury cygańskiej, która w obrębie jednego stylu skupia wiele wpływów. Nowoczesne formy fotograficzne tworzą pomost pomiędzy światem realnym a tym, co jest częścią wyobraźni. Obrazy emanują kolorem i energią. Autor w malarski sposób interpretuje symbole i odniesienia charakterystyczne dla kultury nomadów. Rozbudza marzenia o wędrówce ku wolności i szczęściu.

Maciej Byczkowski od lat interesuje się sztuką nomadów z całego świata. Miał okazję poznać prawdziwe życie artystów cygańskich. Towarzyszył im z obiektywem zarówno w codzienności jak i w blasku świateł sceny. Bohaterami zdjęć z kolekcji Yatra Dromenca są znakomici tancerze i muzycy pochodzący z Andaluzji, Francji, Rosji, krajów bałkańskich oraz Polski, występujący podczas międzynarodowych festiwali kultury cygańskiej czy w tawernach flamenco a także anonimowi, niezwykli twórcy żyjący na pustynnych terenach indyjskiego Radżastanu.

Prezentacje wystawy:

WYSTAWA „YATRA DROMENCA – ŚLADAMI NOMADÓW” W KAZIMIERZU DOLNYM

Wystawa prac fotograficznych Macieja Byczkowskiego „Yatra Dromenca – Śladami Nomadów” w Kazimierzu Dolnym od 18 sierpnia do 30 września 2014 r. Wernisaż wystawy był prologiem romskim II Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską zorganizowanego przez Fundację Spichlerz Kultury w dniach 18 – 23 sierpnia w Kazimierzu Dolnym.