„Prawa Człowieka. Dostrzegam – Dziedzictwo”

Dziedzictwo_www_pl.jpg

Wystawa łączy w oryginalny sposób artykuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i wypowiedzi przedstawicieli polskiej myśli humanistycznej. Przypomina, jak ważne jest przestrzeganie praw człowieka we wszystkich dziedzinach życia.

Pierwsza część wystawy zaprasza w podróż w różne zakątki Ziemi. Zachęca do podróży w głąb siebie i poruszenia wyobraźni. Celem wyprawy – wystawy jest dotarcie do źródeł braterstwa. To globalne przesłanie pokoju i nadziei.

W drugiej części wystawy pracom fotograficznym towarzyszą wybrane cytaty – skarby polskiej myśli humanistycznej. To Polska właśnie tak dostojnie i mądrze przypomina o prawach człowieka. Dziedzictwo myśli polskiej, opatrzone fotografiami z Wilanowa i innych miejsc ojczystych, staje się na naszych oczach wielowymiarowym dziełem serca. Dla Wszystkich.

Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie i jest częścią polskich obchodów 70-tej rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezentacje wystawy:

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: 19 lutego – 10 marca 2015 r.

Centrum Kultury “Zamek” we Wrocławiu: 9 października – 2 listopada 2015 r.

Muzeum Narodowe w Kielcach – Muzeum Dialogu Kultur: 18 listopada 2015 r. – 10 stycznia 2016 r. 

Zamek Piastowski w Raciborzu: 4 – 31 marca 2016 r. 

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy: 5 sierpnia – 2 września 2016r. 

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach: 6 września – 6 października 2016 r.