„Wielka Miłość Króla” w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie – nowy pokaz mappingu styczeń 2023Szanowni Państwo, 
Z wielką przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez ENSI Art we współpracy z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: 

Najnowszy pokaz mappingu Sceny Tańca

Scena Tańca Pałacu Królewskiego w Wilanowie tworzy spektakle, będące wyjątkowym artystycznym przeżyciem, gdzie romantyczna historia wielkiej miłości zaklęta w murach Królewskiego Pałacu, staje się pretekstem do dialogu sztuki klasycznej z nowoczesnością formy przedstawienia wizualnego.

To niezwykłe połączenie sztuki baletu, architektury, malarstwa, filmu i muzyki, zostaje obsadzone w roli narratora opowieści o Wielkiej Miłości. 

W każdym projekcie dystansujący majestat miejsca, zostaje przełamany onirycznością i lekkością tańca. Delikatne gesty dłoni tancerki mają wprowadzić widza do opowieści, oprowadzać po nieznanych i niedostępnych dla zwiedzających komnatach.

Odbiorca nie stoi już z boku, a staje się gościem. 
Tu już nie można być tylko obserwatorem, sztuka działająca na kilka zmysłów jednocześnie angażuje, mianuje na uczestnika przedstawianej historii.

Artystycznym narzędziem oraz środkiem wyrazu, po raz kolejny stają się spektakularne trójwymiarowe pokazy łączące światło, dźwięk i obraz, wyświetlane na wielkoformatowych przestrzeniach Pałacu, czyli tzw. mappingi.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada szybciej, swoje bramy otwiera blask Królewskiego Ogrodu Światła. Wtedy też nie tylko ogród stanowi centrum wydarzeń, ale i sceną staje się sama fasada Pałacu, ożywiona multimedialną projekcją.

Pokaz filmowego spektaklu Sceny Tańca „Wielka Miłość Króla”, stanowi idealne dopełnienie wrażeń ze spaceru po Królewskim Ogrodzie Światła. 

„Wielka Miłość Króla” to filmowa impresja na głos, taniec, muzykę i obraz. Suita skomponowana z wybranych listów Jana Sobieskiego do Marii Kazimiery d’Arquien. Poruszające wyobraźnię dzieło powstało w hołdzie mistrzostwa Króla Jana i Jego wielkiej miłości.

To właśnie tym projektem rozpoczęliśmy w 2018 roku cykl spektakli w formie mappingów, połączonych z filmowymi projekcjami w przestrzeni pałacowej. W 2022 roku jego kontynuacją była premiera spektaklu „Wędrówki Pięknych Dusz”.

Od 6 stycznia do do 26 lutego 2023 r.
w towarzystwie blasku Królewskiego Ogrodu Światła – Scena Tańca i „Wielka Miłość Króla”, 
będą co tydzień snuć opowieść na fasadzie wilanowskiego Pałacu.

Zapraszamy wszystkich na wieczory Króla i Królowej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s